Co hledat při nákupu použitých notebooků Lenovo?

Výběr notebooků je dnes velmi velký. Jak ale víte, co hledat při výběru levných notebooků? V jaké situaci byste se měli vzdát Lenova nebo jiných repasovaných notebooků ve prospěch stolních počítačů?

Specifikace notebooku Lenovo

Rozhodně je nejdůležitější to, co má počítač uvnitř. Při výběru notebooku proto nejprve věnujte pozornost specifikacím procesoru, grafické karty a dalších komponent. Nepochybně byste měli také věnovat pozornost tomu, kdo jednotlivé komponenty vyrábí.

Stojí za zmínku, že je často druhořadé to, zda si vyberete použité notebooky od Lenova nebo od jiného výrobce. Jde o to, že mnoho notebooků od různých společností má úplně identické stejné komponenty. Obecně platí, že výrobci počítačů obvykle používají komponenty od nezávislých výrobců. Proto byste neměli věnovat příliš velkou pozornost tomu, kdo je zodpovědný za výrobu notebooku. Není to úplně bezvýznamné, ale také to není nejdůležitější bod.

repasované notebooky lenovo

Kdy zvolit notebook Lenovo a kdy stolní počítač?

Celkově není pochyb o tom, že repasované notebooky Lenovo a další jsou mnohem praktičtější než počítače. Mohou být použity za různých okolností a především jsou to mobilní počítače. Přesto existují situace, kdy stolní počítače fungují lépe. Jsou například lepší volbou pro milovníky počítačových her.